Náš tým

Ředitelky

MgA. Ivana Honsnejmanová

MgA. Ivana Honsnejmanová

Výkonná ředitelka,
spolumajitelka společnosti

Od dětství milovala divadlo, poezii a práci s dětmi. Vedla skupinu TOM, každé léto trávila jako praktikantka a později jako vedoucí na letním táboře. Vystudovala DAMU v Praze a svou učitelskou kariéru začala v LŠU, později jako zástupce ředitele ZUŠ. Více než 15 let byla ředitelkou MŠ a ZŠ Klíč v České Lípě. 10 let učila na TUL dramatickou a osobnostně sociální výchovu. Občas lektoruje pedagogiku pro NPI v Liberci nebo OSV pro AISIS v Kladně. Mateřskou školu U Bílého králíka založila pro radost v přízemí pískovcového domu u lesa, kde bydlí. K malé „králičí“ škole pak připojila Univerzitní mateřskou školu ŠkaTULku a Mateřskou školu KNofLík v Liberci. Většinu slečen učitelek poznala a učila na TUL. Svých pracovních týmů si moc váží a jejich vysoké nasazení a odbornost v Montessori pedagogice jí přináší každodenní radost. Je workoholik, ale relaxuje prací na zahradě nebo chůzí po horách. A nyní se moc těší, že bude babičkou.

Ing. Tereza Lepšíková

Ing. Tereza Lepšíková

Ředitelka, jednatelka,
spolumajitelka společnosti

Vystudovala Podnikovou ekonomiku na Technické univerzitě v Liberci. Během studií získávala praxi ve školství jako učitelka v mateřské i základní škole. Po studiích pracovala v Praze např. ve Fondu dalšího vzdělávání (příspěvková organizace MPSV) nebo v nadnárodních společnostech SAP a Microsoft v odvětví personalistiky. Korporátní život pro ni ale nebyl dostatečně naplňující, a tak ráda přijala nabídku pomáhat své mamce s podnikáním ve školství. Dodělala si vzdělání v oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky a nyní pokračuje v diplomovém Montessori kurzu pro věk 3–6 let. V současnosti se připravuje na vlastního potomka a těší se, jak otestuje Montessori principy v praxi již od narození dítěte. Věří, že ji tato zkušenost posune ve výchově a vzdělávání ostatních dětí. V MŠ KNofLík se stará především o administrativní a ekonomický chod školy, ale zvládne zastoupit i paní učitelky na dovolené. Ve volném čase nejraději cestuje, poznává nové kultury a chutě, leze po horách a jezdí na kole.

Oranžový knoflík

Adéla Bednářová

Adéla Bednářová

Paní učitelka

Vystudovala Střední odbornou školu pedagogickou v Liberci a už v mládí měla jasno v tom, co chce v životě dělat – být paní učitelkou v mateřské škole. Její první větší zkušenost s dětmi byla na příměstských táborech, kde se ujistila, že práce s dětmi ji baví a naplňuje. Její velkou zálibou a životním „motorem“ je sport jakéhokoliv druhu. Několik let se věnuje jízdě na koni, posilování, jízdě na kole, bruslení, běhání atd. Má ráda zdravý životní styl, mnoho času tráví procházkami v přírodě se svým pejskem nebo túrami po horách a nejraději se vrací do Krkonoš. Své první dva roky praxe působila v Mateřské škole ŠkaTULka, odkud si převzala mnoho inspirace a zkušeností od profesně starších kolegyň. Nechce být „jen paní učitelka“, chce být pro děti každodenní vzor a mít s dětmi vzájemný respekt.

Bc. Barbora Matějková

Bc. Barbora Matějková

Paní učitelka

Vystudovala střední pedagogickou školu v Liberci. Již od dětství ráda hlídala děti sousedů a mladší bratrance a sestřenice, proto pedagogická škola byla jasnou volbou. Během studia střední školy se ujistila v práci pedagoga a nastoupila na bakalářské studium v oboru Pedagogika volného času. Při studiu na VŠ si uvědomila a potvrdila, že ji nejvíce baví práce s předškolními dětmi. Proto ještě před ukončením VŠ využila nabídky práce v mateřské škole a nastoupila jako učitelka do MŠ ŠkaTULka. V září roku 2019 začala pracovat v MŠ KNofLík. Na tomto zaměstnání ji nejvíce naplňuje práce s Montessori prvky, přičemž neustále získává nové poznatky ze světa alternativní pedagogiky. Ve svém volném čase ráda jezdí na kole, lyžuje a tráví společné chvíle s rodinou.

Modrý knoflík

Bc. Nikola Petra Hušková

Bc. Nikola Petra Hušková

Paní učitelka

Nikča vystudovala střední pedagogickou školu, následně i VŠ s pedagogickým zaměřením. Praxi získávala v Liberci v MŠ ŠkaTULka, následně pak v Praze v bilingvní mezinárodní Montessori školce Duhovce. Úspěšně absolvovala mezinárodní Montessori kurz AMS (American Montessori society) pro děti ve věku 3–6 let. Montessori je něco, co jí přiblížilo a popsalo to, co přirozeně cítila. Na práci s dětmi miluje Nikča jejich přirozeně čisté a láskyplné chování. Nadšení pro jakoukoliv činnost, do které se děti pouští. Odevzdání a ponoření s jakým jsou děti schopné pracovat. Když má čas, nejraději Nikča vyráží do kopců našich, i cizích hor, nebo za sportem. Miluje balanci mezi aktivním životem a pohodou nad vůní kávy a něčeho sladkého.

Bc. Petra Dědková

Bc. Petra Dědková

Paní učitelka

Petra vystudovala Střední pedagogickou školu Jeronýmova v Liberci, poté studovala bakalářský obor Učitelství pro mateřské školy na Technické univerzitě v Liberci, a nyní dálkově studuje navazující magisterský obor Předškolní pedagogika se zaměřením na děti se speciálními vzdělávacími potřebami v Hradci Králové. Pracovat jako učitelka chtěla již jako malá, vždy ji bavilo pozorovat pokroky dětí a jejich čistou radost z maličkostí. S dětmi také pracuje ve vodním skautu, kde pomáhá vedení Světlušek s přípravou a realizací akcí a schůzek. Péťa miluje hory i moře a svůj volný čas nejraději tráví procházkami v přírodě. Ráda si posedí s rodinou a přáteli u dobrého jídla a pití. Baví ji také pečení a ruční práce.

Zelený knoflík

Bc. Lucia Berežná

Bc. Lucia Berežná

Paní učitelka

Vystudovala Pedagogickou a sociální akademii v Bratislavě, kde se v rámci studia a souběžné praxe utvrdila, že práce s dětmi ji nesmírně baví a chce se jí v budoucnosti věnovat. Během svého studia se účastnila různých táborů, kroužků pro děti, animačních programů v nemocnicích a na dětských oslavách. Svou budoucí roli učitelky si trénovala také u pravidelného hlídání dětí, kde zažila mnoho krásných a také úsměvných zážitků. Po ukončení střední školy strávila rok v Londýně jako au-pair a díky nezapomenutelné zkušenosti se tam v průběhu dalších let neustále vracela jako au-pair, nanny a za dalšími pracovními příležitostmi. Ačkoliv si Londýn získal její srdce, vrátila se opět ke studiu, a to na Pedagogickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. V tom, že vzdělávání dětí alternativní formou je jí velice blízké, se utvrdila v rámci několikaleté pracovní zkušenosti učitelky v Montessori školce. Nadále čerpá inspiraci do své výuky v Montessori kurzech a seminářích. Ve svém volném čase ráda cestuje, peče ale také relaxuje u tvoření a plavání.

Bc. Barbora Šorsáková

Bc. Barbora Šorsáková

Paní učitelka

Vystudovala obor Předškolní a mimoškolní pedagogika na SOŠPg Jeronýmova v Liberci a své pedagogické znalosti dále rozvíjela na Technické univerzitě v Liberci v oboru Učitelství pro mateřské školy, kde získala bakalářský titul. Své pedagogické zkušenosti nasbírala během praxí a exkurzí při studiu na obou školách. Jako vychovatelka se také účastnila školy v přírodě a ve volném čase pracovala v dětském koutku, kde se starala o děti. Do Montessori pedagogiky ji zasvětila její kolegyně, která ji tímto alternativním směrem provedla. Práce s dětmi ji naplňuje a dělá šťastnou. Na dětech má nejvíce ráda jejich upřímnost, projevování emocí, fantazii a dětský pohled na svět. Ve svém volném čase se věnuje fotografování, zejména portrétní, svatební a rodinné fotografii. Svou vášeň pro fotografování ráda uplatňuje i při cestování a objevování světa či poznávání různých kultur. Mezi její další zájmy patří kreslení, tvoření a hudba, ke které byla vedena už od dětství, kdy zpívala ve sboru, hrála na klavír i na kytaru. Celý život se ráda směje na svět a nechává se obklopovat milými a pozitivními lidmi.

Žlutý knoflík

Bc. Blanka Vacková

Bc. Blanka Vacková

Paní učitelka

Díky lásce ke sportu se dostala k práci s dětmi. Vystudovala pedagogickou fakultu UJEP v Ústí nad Labem v oboru Tělesná výchova a sport a více než deset let působila na severu Čech jako učitelka a metodik plavání. Poté si doplnila vzdělání v oblasti předškolní pedagogiky a od roku 2013 pracuje v mateřské škole. V rámci dalšího vzdělávání absolvovala kurz logopedického asistenta. Do budoucna by se chtěla obohatit o poznatky Montessori pedagogiky a rozšířit si vědomosti v oblasti specifických poruch učení. Ráda se realizuje ve výtvarné a dramatické práci s dětmi. Energii nejraději čerpá v přírodě při procházkách se svým čtyřnohým mazlíkem, také ráda cestuje a sportuje.

Bc. Pavlína Matoušová

Bc. Pavlína Matoušová

Paní učitelka

Vystudovala obor Učitelství pro mateřské školy na Technické univerzitě v Liberci. Během studia si Liberec zamilovala natolik, že se stal jejím domovem a zde započala své pedagogické působení. Práce s dětmi ji baví a naplňuje natolik, že se rozhodla dálkově pokračovat ve studiu učitelství v polské Wroclavi. Ve volném čase ráda hraje na klavír a poslouchá muziku. Procházka lesem či projížďka na in-line bruslích je pro ni největší relaxace. Kromě přírody je velkou milovnicí zvířat, především koček. Pavlína je klidný a pozitivní člověk. Na dětech má nejraději jejich čistou duši a upřímnost.

Další paní učitelky

Bc. Barbora Douchová

Bc. Barbora Douchová

Paní učitelka a chůva

Vystudovala bakalářský obor Filologie českého jazyka s modulem Žurnalistika a média na FP TUL. Už během studia VŠ ale zjistila, že ji baví práce s předškolními dětmi, proto si po ukončení bakalářského studia dodělala kurz Chůva do zahájení školní docházky. Necelý rok pracovala v dětské skupince Na Lodi, kde nasbírala spoustu potřebných zkušeností a znalostí v oblasti péče o děti, především dvouleté a tříleté. V září 2019 nastoupila do naší MŠ. Práci s dětmi miluje především pro jejich upřímné úsměvy, milá srdce a nespočet úžasných zážitků. Od kolegyň neustále získává nové informace především v Montessori oblasti, proto se rozhodla dodělat si dálkově vzdělání na úrovni pedagoga v MŠ. Ve svém volném čase ráda zpívá, hraje na flétnu, sportuje, provází na zámku a tráví čas se svým dvouletým synovcem.

Kristýna Šraitrová

Kristýna Šraitrová

Asistentka pedagoga

Naše kolegyně Kristýna pochází z Liberce. Absolvovala maturitní obor zdravotnické lyceum na Střední zdravotnické škole v Turnově a kurz pro asistenty pedagoga. Nyní je studentkou oboru Speciální pedagogiky na Technické univerzitě v Liberci. V předchozích letech se zabývala spíše volnočasovou pedagogikou, a to vedením kroužků a příměstských táborů. Ve volném čase ráda chodí na pěší výlety nebo čte beletrii i odbornou literaturu.

Jitka Žohová

Jitka Žohová

Paní učitelka vítací a loučící

Po maturitě na Gymnáziu studovala Střední školu pedagogickou v Nové Pace. 11 let se věnovala hře na housle v Lidové škole umění a 7 let hrála na housle v lidové muzice folklórního souboru Špindleráček. Jako učitelka v MŠ začínala již v roce 1981 ve Vrchlabí a od té doby obor svého zaměstnání nezměnila, protože má děti moc ráda a povolání učitelství bere jako poslání. Má zkušenosti s vedením výtvarného kroužku v MŠ. Mezi její zájmy patří výtvarné umění, hudba, historie, francouzština a sport.

Bc. Zuzana Merzová

Bc. Zuzana Merzová

Paní učitelka

Vystudovala Pedagogiku volného času ve studijním programu Vychovatelství na Technické univerzitě v Liberci. Miluje umění ve všech možných směrech, čehož je důkazem i průprava v oblasti taneční výchovy a sedmiletý post trenéra moderních tanečních forem pro děti od předškolního věku. Na své si přišla i během praxe v rámci organizace Člověk v tísni, kde se zapojila do programu doučování a mentoringu. Na práci s dětmi v mateřské škole si velice cení její rozmanitosti, přirozenosti, veselého a hravého prostředí a již od studií věděla, že je to pro ni práce snů. Svou pedagogickou kariéru odstartovala jako učitelka v mateřské škole ŠkaTULka. Po čtyřleté pauze na mateřské dovolené se vrací jako učitelka právě do mateřské školy KNofLík. Mimo svou milovanou práci se věnuje své milované rodině, se kterou ráda cestuje, objevuje nová místa, učí se nové jazyky, vaří, tvoří a sportuje.