Aktuality

Květen v KNofLíku

13. 06. 2024 Karolína Vaňourková

V modrém knoflíku si děti s paní učitelkami povídají o tému Život u vody a pod vodou. Povídali si o rybách, hráli na vodníky, tvořili jezírko. Navštívili program v Severočeském muzeu o žabičkách a také se byli podívat na žáby v ZOO Liberec. Kromě toho šli na výlet k Veseckému rybníku.

V květnu se oranžový knoflík zajímal o téma Svět v trávě. Plnili úkoly z výzvy měsíc školních zahrad, sbírali a sušili rostliny do herbáře, navštívili Šaldovo divadlo - prohlídka, tvořili dárky pro maminky ze samotvrdnoucí hmoty, hráli divadlo, pekli a poznávali rostliny. 

Zelený knoflík se dozvěděl zajímavosti o ohni a zemi. Navštívili Severočeské muzeum, kde se bavili o netopýrech. Podnikli několik výletů do přírody, starali se o záhonky na školní zahradě. Navštívili ZOO a dopravní hřiště.

Z dětí ze žlutého knoflíčku se stali velcí cestovatelé a společně s učitelkami poznali planetu Zemi, dozvěděli se, jak se můžeme dopravovat po světě. Navštívili dopravní hřiště. Pro maminky si děti připravily menší překvapení v podobě Wellness pro maminky.


Jako každý rok, tak i letos se naši předškoláci zúčastnili školky v přírodě, kde díky badateli Kvídovi vstoupili do pravěkého světa. Děti si prošly okolí Šámalovy chaty na Nové louce v Bedřichově, dozvěděly se nové věci o pravěku.


Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Výsledky přijímacího řízení k předškolnímu vzdělávání od školního roku 2024/20025

16. 05. 2024 Zuzana Merzová

Seznam uchazečů, kteří byli přijati k předškolnímu vzdělávání od 2. 9. 2024 v mateřské škole, jejíž činnost vykonává mateřská škola U Bílého králíka, s. r. o. , odloučené pracoviště MŠ Knoflík v Liberci.


Celkem bylo podáno 44 žádostí od čísla jednacího 2B/2024 do čísla 45/2024, přičemž škola má 20 volných míst a bylo přijato 21 dětí, z toho dvě na sdílené místo.

Náhled obrázku události

Duben v KNofLíku

03. 05. 2024 Karolína Vaňourková

Měsíc duben byl pro nás opravdu aprílovým měsícem, kdy se počasí měnilo z minutu na minutu a my museli měnit naplánované činnosti. I tak si děti duben velice užily a zažily nespočet činností a akcí.


V modrém knoflíku pokračovali s tématem pravěku, zabývali se evolucí člověka, lidským tělem a zdravím. Navštívili Severočeské muzeum a program Strasti netopýřího roku.

V zeleném knoflíčku dokončovali téma: Všechny barvy duhy a koncem dubna začali probírat nové téma: Oheň, voda, vzduch i země, kousek všeho je i ve mě. Paní učitelky uspořádaly pro děti pyžamový den a celý den ve školce chodily jen v pyžamu. Prozkoumávali přírodu pomocí okýnek, zahradničili jsem, oslavili narozeniny, chodily na procházky.

V oranžovém knoflíku pokračovali v objevování naší planety. Oslavili Den Země, navštívili vrtulník Kryštof, upekli s dětmi spoustu dobrot, děti tvořily (třeba ze samo tvrdnoucí hmoty), jeden den děti přinesly ukázat svoji oblíbenou věc z domova (den sdílení).

Ve žlutém knoflíku se děti dozvěděly hodně informací o životě na louce, poznávaly berušky, motýlky, včeličky a mravence. Každého tvora se snažily pozorovat v přírodě. Vydali jsme se do liberecké Papilonie, kde si děti mohly prohlédnout cizokrajné motýli z blízkosti. Společně s rodiči přivítali jaro a užili si kouzlo společně slavnosti.


K tomuto měsíci neodmyslitelně patří pálení čarodějnic a opékání buřtů. Každá třída oslavila tento den po svém. Děti přišly převlečené v kostýmech, splnily pár úkolů, zatancovaly si, uspořádaly pořádnou oslavu, a abych nezapomněla na to nejdůležitější, opekly si buřty.


Do konce roku už nám zbývají pouhé dva měsíce a my se těšíme, co nám tyto dva měsíce ještě přinesou.Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Elektronický předzápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025

10. 04. 2024 Zuzana Merzová

Vážení rodiče,


na následujícím odkazu naleznete formulář pro online zápis k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole KNofLík od školního roku 2024/2025. Formulář bude aktivní od 1. 5. 2024 8:00 do 6. 5. 2024 12:00. Prosíme, formulář vyplňujte pouze jednou, aby v přijímacím řízení nedocházelo k jeho duplikaci.


Děkujeme za spolupráci

Váš KNofLík


https://registrace.twigsee.com/f1/materskaskolaub/A412E4CB-8BB7-4218-829A-72831691B08D/zapiskpredskolnimuvzdelav

Náhled obrázku události

Březen v KNofLíku

02. 04. 2024 Karolína Vaňourková

Venku už nám začíná krásné slunné počasí a děti v KNofLíku si ho v měsíci březen užily naplno.

Modrý knoflíček se v první polovině měsíce věnoval dinosaurům a pravěku - době kamenné. V druhé polovině měsíce se téma změnilo na Jaro a Velikonoce. Děti s paní učitelkami vynesly Morenu k Lesnímu koupališti a hodně se věnovaly péči o zahrádku.

Děti s paní učitelkami z oranžového knoflíku navštívily muzeum, uspořádaly pyžamový den, zúčastnily se ponožkové výzvy. V rámci tématu "Naše planeta" se staraly se o rostliny, vynesly Moranu a započali venkovní školku (každé pátky se tráví venku).

V zeleném knoflíku i nadále probíhá téma "Všechny barvy duhy". Děti naposledy navštívily tělocvičnu a solnou jeskyni. Společně se vydali prozkoumat knihkupectví Fryč, dělali pokus s vodou, navštívili Velikonoční trhy či si upekli beránka. V průběhu března se na děti přišla podívat a rozloučit se s nimi paní učitelka Anet, která odchází na rodičovskou dovolenou.

Jarní téma a přípravu na velikonoční období zvolil i žlutý knoflík. Děti se seznámili se životem na louce a s jarními kytičkami. Navštívili Botanickou zahradu a jejich expozici jarních květin, Velikonoční trhy a uspořádali si velikonoční stezku, kde si ozdobili beránka, obarvili vajíčka i si zkusili uvázat mašle na pomlázku.


Jarní počasí nám přineslo hodně zážitků a my se těšíme na to, které další zážitky v jarním období ještě zažijeme.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Únor v KNofLíku

01. 03. 2024 Karolína Vaňourková

Únor byl plný oslav, karnevalů, výletů, zábavy, ale i učení nových věcí.

V modrém a žlutém knoflíku se děti ponořily do světa pohádek. Děti hodně tvořily, pracovaly s novými tematickými pomůckami, vyprávěly si příběhy a hlavně dramatizovaly tradiční pohádky.

V zeleném knoflíku se děti věnovaly tématu rodina. Navštívily Severočeské muzeum a Botanickou zahradu.

V oranžovém knoflíku se děti dozvěděly nové informace o vesmíru. Navštívily Planetárium a paní učitelky pro děti uspořádaly velké raketové závody.

V modrém a oranžovém knoflíku byl uspořádám program od paní policistky, kdy si děti s paní policistkou hodně povídaly, dozvěděly se nové informace o bezpečnosti a podívaly se na krátký film.

V každém knoflíčku si děti užily nespočet zábavy při karnevalových slavnostech. Každá třída si svůj karneval pojala jinak, ale přece jedno měly společné. A to pohádkové kostýmy a masky. Děti se převlékly za princezny, prince, draky, loupežníky a piráty, vodníky, víly či slavného Rumcajse.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Leden v KNofLíku

05. 02. 2024 Karolína Vaňourková

Po Vánocích jsme se společně zase sešli v Novém roce 2024. Leden byl pro nás čas pohádek, návštěv divadel, muzeí a jiných akcí.

Naposledy si děti užili zimního času a radovánek ve sněhu.

V lednu za námi přijeli paní z Ekocentra Brniště a pro naše děti si připravili povídání o domácích zvířatech a obilovinách.

Žlutý a modrý knoflíček se ponořili do světa pohádek. děti si vytvořily vlastní kulisy, masky a každou pohádku zdramatizovaly či si zahrály loutkové divadlo.

Navštěvovali jsme tělocvičnu, kde si děti pořádně protáhli svoje tělíčka a mohli se vyřádit. tak jako každý zimní měsíc, tak i v lednu, jsme navštívili solnou jeskyni.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Vánoční čas v MŠ KNofLík

21. 12. 2023 Lucie Kubíková

PF 2024

21. 12. 2023 Lucie Kubíková


Náhled obrázku události

Vánoční čas v KNofLíku

21. 12. 2023 Karolína Vaňourková

Vánoční čas v MŠ je za námi a my Vám přinášíme menší report toho, co děti v KNofLíku během vánočního času zažily.


Vánoční čas nám začal návštěvou Mikuláše, čerta a anděla. Děti pro Mikuláše měly připravené různé básničky a písničky a protože všechny byly hodné, dostaly od Mikuláše balíček.

Každá třída se věnovala tradicím - rozkrajování jablíčka, pouštění lodiček, zapalování adventního věnce, či otevírání adventního kalendáře. Zelený KNofLík celý čas provázel vánoční skřítek a dětem zanechával úkoly. Děti si ozdobily stromečky, navštívily adventní trhy u radnice a ukázaly si, že čas Vánoc je čas dobrých skutků. Žlutý KNofLík uspořádal sbírku pro záchrannou stanici Archa a následně darované věci předal vedoucí záchranné stanice. Zelený KNofLík uspořádal sbírku hraček a Oranžový KNofLík byl po nemocnickém areálu rozdávat cukroví a dobroty.

Jak je zvykem, tak i letos v každé třídě probíhal vánoční besídka s rodiči, kdy si rodiče poslechli naučené básničky a koledy a s dětmi si něco malého vytvořili.

Nemůžeme zapomenout ani na to, že si děti upekly svoje vlastní cukroví a udělali si bramborový salát.

Na konci vánočního času nás navštívil Ježíšek a dětem donesl předčasně dárky pod stromeček. Děti s radostí v očích trhaly balící papíry a s nadšením obdivovaly nové pomůcky a hračky. Po rozbalení dárku všechny třídy čekal slavnostní oběd, kdy děti měly na talíři připravený vlastnoručně udělaný bramborový salát a kuřecí řízek.


Vánoční čas jsme si všichni nesmírně užili a už se těšíme až se sejdeme po Novém roce všichni pospolu.


Přejeme Vám krásné prožití Vánočních svátků a šťastný Nový rok 2024.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Listopad v KNofLíku

06. 12. 2023 Karolína Vaňourková

V listopadu všechny třídy začaly navštěvovat tělocvičnu a solnou jeskyni. V tělocvičně máme dostatek prostoru pro pohybové činnosti a v solné jeskyni děti relaxují a hrají si.


Děti ze Žlutého KNofLíku navštívily Dinopark, v Zeleném KNofLíku děti probíraly emoce a jak s nimi pracovat, v Oranžovém KNofLíku si děti připomínali sílu pohádek a v Modrém KNofLíku děti navštívily Botanickou zahradu. Každá třída zažila odlišné činnosti, tvoření, téma. Ale přeci jen děti měly jedno společné, a to zimní radovánky a hry s prvním sněhem letošního roku.


Vánoce se nám kvapem blíží a každá třída věnovala poslední týden v listopadu přípravou na advent a vánoční čas. Vytvořili jsme si adventní kalendáře a věnce a s nadšením jsme vstoupili do nového měsíce.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Říjen v KNofLíku

14. 11. 2023 Karolína Vaňourková

V každé třídě se říjen nesl v jiných tématech. Ve žlutém knoflíku frčí dinosauři, v modrém knoflíku se děti věnovali rodině, svému městu a České republice, v oranžovém knoflíku se paní učitelky s dětmi ponořily do světa pohádek a v zeleném knoflíku se děti zabývaly dopravní výchovou.

Ale jedno měly všechny třídy společné. A to Halloween. Každá třída si uspořádala svůj halloweenský den, kdy byly paní učitelky i děti převlečené do kostýmů, plnily úkoly, užívaly si společnou zábavu a společně poseděly u stolu při strašidelné hostině.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Září v KNofLíku

09. 10. 2023 Zuzana Merzová

Září v našem barevném KNofLíku uteklo jako voda. Ve třídách jsme přivítali nové kamarády a společně jsme ve všech třídách vytvářeli pravidla, abychom se ve školce cítili příjemně a bezpečně. Září nám přálo nadmírou krásného počasí, proto jsme trávili mnoho času venku. Děti objevovaly a zkoumaly naši školní zahrádku a přilehlé lesíky, pečovaly o záhonky a sklízely první podzimní plody.

Paní učitelky s dětmi podnikaly i první malé výlety do okolí a děti se tak učily, jak se chovat bezpečně i mimo školku. A protože už jsme všichni, jak se říká rozkoukaní po začátku školního roku, plánujeme spoustu dalších a větších dobrodružství, na která se všichni moc těšíme :)

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Nový školní rok

29. 08. 2023 Zuzana Merzová

V naší školce sice ještě běží prázdniny v plném proudu a školáci si užívají poslední chvilky s kamarády v našich knoflíkových třídách, ale paní učitelky už ladí poslední detaily pro pohodový příchod nových dětí. Těm se třídy KNofLíku otevřou již v pátek 1.9. a společně tak odstartujeme knoflíková dobrodružství ve školním roce 2023/2024.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Náš školní rok 2022/2023 v KNofLíku

03. 07. 2023 Lucie Kubíková

Pokud se Vám video nezobrazí správně, zde je na video odkaz.

Závěr školního roku v Knoflíku

30. 06. 2023 Zuzana Merzová

Červen je u konce a s ním i celý školní rok. Naše školka je pro naše malé kamarády dále otevřena i přes léto, ale přeci jen se někteří rozjíždějí za letním dobrodružstvím mimo ni.

Poslední měsíc školního roku byl v KNofLíku bohatý na nejrůznější výlety, oslavy, zkoumání přírody, letní osvěžení a nevšední zážitky. Velkou měrou k tomu také přispěli někteří rodiče, kteří naopak mohli dětem více přiblížit svůj koníček a tak se děti seznámily se světem včel u pana včelaře, nebo prozkoumaly letadla u pilota v Hodkovicích.

Měsíc červen je měsícem dětí, které hned na začátku oslavily svůj svátek a každá třída jej pojala po svém. V průběhu celého měsíce také probíhaly v jednotlivých třídách závěrečné slavnosti. Ty patří všem dětem, které v září odcházejí do školy, ale také všem ostatním dětem, rodičům a přátelům školy, se kterými se vždy rádi setkáme a strávíme tak společně příjemné odpoledne.


Celý školní rok utekl jako voda a my za chvíli budeme v našich třídách vítat nové kamarády. Než se tak ale stane, přejeme Vám krásné léto, plné příjemných zážitků a radostných chvil se svými dětmi!Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Malý objevitel

30. 06. 2023 Zuzana Merzová

Školní rok 2022/2023 byl obohacen o nový kroužek Malý objevitel, určený pro všechny předškoláky. Pod vedením naší milé kolegyně Míši Motlové si děti zkoušely řadu chemických pokusů, které okouzlily nejedno dětské očičko. Na pokusy, které děti ve třídě dělaly přitom stačí běžně dostupné věci a i přesto se někdy "kouzlily" velké věci. Každý malý objevitel si za absolvování kroužku odnesl medaili a drobnou pozornost.


Věříme, že po úspěchu, který kroužek u dětí měl, se na něm budou další děti opět setkávat v následujícím školním roce.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Schůzky pro rodiče nově přijatých dětí

04. 06. 2023 Zuzana Merzová

Ve středu 7. 6. se od 16 hodin konají v naší škole schůzky pro rodiče nově přijatých dětí. Schůzky se budou konat v modré třídě, tj. modrý vchod, druhé patro. Na schůzkách se mimo jiné dozvíte bližší informace o režimu školky. Vzhledem ke kapacitě třídy doporučujeme, aby se schůzky zúčastnil jeden z rodičů, bez doprovodu dítěte. Děkujeme za pochopení.


Těšíme se na Vás

Jak to bylo v květnu

04. 06. 2023 Zuzana Merzová

Měsíc květen nám přinesl teplejší počasí a my jsme se s dětmi tak mohly těšit více času tráveného venku, na školní zahradě, v parku, nebo na prvních výletech za dobrodružstvím. Děti začaly sázet první sazenice do záhonů na naší zeleninové zahradě a pravidelně o ně pečují. Velmi oblíbeným se mezi dětmi (a rodiči též) stalo noční přespávání, které podnikly některé třídy.


Za zmínku určitě stojí návštěva vrtulníku Kryštof 18, kterou podnikly děti z Modrého knoflíku. Měly dokonce možnost vidět jeho přistání pěkně z blízka :) Děti ze Žlutého knoflíku byly letos na prvním celodenním výletě a soudě dle výrazů si ho náramně užily.


Děti, které nás letos opustí a stanou se školáky v druhé půlce května absolvovaly školku v přírodě. Skupina pirátů a loupežníků pořádala výpravy za dobrodružstvím v krásách přírody v prostředí Bedřichova.


Měsíc květen také patřil novým dětem. 9. května se v naší mateřské škole konaly zápisy budoucích školkáčků a zájem byl velký. Pro některé děti to bylo vůbec první setkání se školkou a vyučujícími a my se moc těšíme, až se od září budeme v našich třídách setkávat pravidelně.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Duben v Knoflíku

04. 06. 2023 Zuzana Merzová

Duben v naší mateřské školce plynul v rytmu tradičních svátků. Velikonoce byly hlavním tématem všech našich tříd. Pekly se beránci a jidáše, pletly se pomlázky a pořádaly velikonoční dílničky a slavnosti. Tradice Velikonoc každá třída pojala po svém, ale výsledkem byly vždy spokojené děti bohatší o nové zážitky. Vrcholem měsíce dubna je pálení čarodějnic, u kterého nechybělo opékání buřtů, čarodějnické kostýmy a úkoly. Během měsíce jsme s dětmi také oslavily Den Země a zúčastnily se projektu Zdravý zoubek, který v rámci projektu pro děti zorganizoval Krajský úřad ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou v Liberci.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Elektronický předzápis v MŠ KNofLík

14. 04. 2023 Zuzana Merzová

Vážení rodiče,


na následujícím odkazu naleznete online formulář pro předzápis k předškolnímu vzdělávání v MŠ Knoflík pro rok 2023/2024:


https://registrace.twigsee.com/f1/materskaskolaub/DC9A6F09-BDF2-49AE-98E0-1FD60EB9C4D1/zapiskpredskolnimuvzdelav


Prosíme, věnujte pozornost všem informacím a krokům, které online předzápis obsahuje.


Děkujeme

Březen v Knoflíku

11. 04. 2023 Zuzana Merzová

Březen byl v našich třídách velmi rozmanitý. Děti si užívaly poslední hrátky se sněhem, ale s měnícím se počasím a mírným oteplováním se začaly podnikat i nová, nesněhová dobrodružství. Žlutý Knoflík se rozloučil s paní učitelkou Pájou a přivítal novou paní učitelku Šárku. Ve všech třídách jsme netrpělivě vyhlíželi jaro a proto i naše aktivity byly jarní atmosférou přímo protkané. Paní učitelky s dětmi vyrazily na první výlety do přírody, vynášela se Morana (symbol zimy), kterou si děti samy vyrobily. Sázely se první semínka, uklízela zahrada po zimě a zdobily třídy velikonočními dekoracemi. Velikonoce nám s koncem března ťukaly na vrátka, proto jsme se zúčastnily několika velikonočních akci jako jsou trhy, divadla nebo výtvarné dílny v galerii. Ve třídách se postupně pekli beránci a pletli pomlázky a celý březnový čas jsme si s jednotlivými Knoflíčky moc užili!Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Den otevřených dveří v KNofLíku

03. 04. 2023 Zuzana Merzová

Ve čtvrtek 6. dubna se od 16 hodin bude v naší školce konat den otevřených dveří. Otevřená pro Vás bude konkrétně třída Oranžový knoflík, kterou najdete v prvním patře levého vchodu do budovy (modrý vchod).


Těšíme se na Vaši návštěvu!

Náhled obrázku události

Leden a únor 2023

12. 03. 2023 Zuzana Merzová

Se začátkem nového roku jsme se pomalu rozloučili s obdobím Vánoc a se svátkem Tří králů pro nás začalo období nové, plné veselí, hojnosti a kreativity. Ano řeč je o období Masopustu, který začíná právě svátkem Tří králů a končí popeleční středou, která je závislá na datu Velikonoc a proto jej očekáváme v průběhu měsíce února.

Toto období pro děti v naší školce znamená dovádění ve sněhu, který nám dopřávají ledové měsíce leden a únor, seznamování se se s masopustními tradicemi, pečení masopustních dobrot a nebo také hraní divadélek. Ve třídách se také oslavilo nespočet narozenin a celé období třídy završily karnevalovým veselím. Děti měly připravené nádherné masky a paní učitelky karnevalový program a hostinu, kterou si děti užily na maximum!

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Vánoční video

22. 12. 2022 Lucie Kubíková

Pokud se Vám video nezobrazí správně, zde je na video odkaz.

Listopad 2022

05. 12. 2022 Pavlína Matoušová

Měsíc listopad byl pro všechny třídy ve znamení příprav na příchod svatého Martina. Vyráběli jsme lucerny, podkovy i bílého koně. Vrcholem oslav svatého Martina byla cesta po stopách koňských podkov za žebrákem, se kterým jsme se podělili o upečené svatomartinské rohlíčky a kousek pláště.

Všechny třídy již plně využívají prostor tělocvičny v tělovýchovné jednotě Lokomotiva, kde se nám v zimních obdobích skvěle cvičí.

Žlutý KNofLík pojal listopad jako období plnění dobrých skutků a vydal se za zvířátky do centra pro zvířata v nouzi - Archy, kam přinesl plné tašky dobrot pro zvířátka. Zelený KNofLík se podíval do liberecké galerie, kde měly děti možnost si po prohlídce vytvořit svůj vlastní výtvor. Modrý KNofLík zase objevoval vynálezy v IQLANDII Liberec a dostal příležitost se podívat do prostor nemocnice, díky našim skvělým rodičům, tak jako Oranžový KNofLík. Ten zvládl ještě prohlídku kabin Bílých tygrů v liberecké aréně, což byl pro malé fanoušky libereckého hokeje velký zážitek.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Říjen 2022

08. 11. 2022 Pavlína Matoušová

V říjnu jsme ve školce všichni využili pěkného počasí a trávili jsme mnoho času venku. Věnovali jsme se zpracováním podzimních plodin na pečení, vytváření či halloweenskou výzdobu. Také jsme v měsíc říjen zahájili pravidelné návštěvy solné jeskyně. Všechny třídy v naší školce již navštívili pejsci z Krajské nemocnice v Liberci, kteří pomáhají pacientům. Děti byly z jejich přítomnosti nadšené a nemohly se dočkat, až si je budou moci podrbat.

Tentokrát navštívil Oranžový KNofLík leteckou záchrannou službu. Modrý a Zelený KNofLík zase vyrazil za kulturou a vydaly se na obhlídku liberecké radnice a galerie.

Vesměs všechny třídy se na jeden den proměnily ve strašidelnou školku s maskami, což si děti náramně užily.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Září 2022

05. 10. 2022 Pavlína Matoušová

Na začátku měsíce září jsme ve školce přivítali nové knoflíkové děti spolu s novým školním rokem.

Od září máme možnost vyzkoušet a používat nové elektronické pomůcky jako je interaktivní monitor, tablety a roboty. Také se postupně začínáme věnovat polytechnické výchově, ve které děti používají pracovní ponk s nářadím.

Přípravy na podzim probíhají tak, že děti pečují o školní zahradu, sází podzimní květiny, zpracovávají ovoce na pečení koláče či vaření kompotů a zkoumají měnící se přírodu po okolí školky. Oranžový KNofLík prozkoumal vypouštějící se přehradu, Žlutý KNofLík se zas vydal do Radčic za daňky, které nakrmil jablíčky. Modrý KNofLík měl jako první možnost přivítat ve své třídě paní, která se věnuje myslivosti a Zelený KNofLík se vydal až do Prahy na celodenní výlet s prohlídkou Pražského hradu.

Na konci září se paní učitelka Barunka rozloučila se svou třídou - Zeleným KNofLíkem a odchází se věnovat své kariéře fotografky. Přejeme ji mnoho štěstí a děkujeme za krásné 3 roky její přítomnosti v naší školce.


Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Prázniny v KNofLíku 2022

01. 09. 2022 Pavlína Matoušová

Prázdniny v KNofLíku utekly jako voda. Užili jsme si ve školce spoustu legrace, objevování přírody, piknikování, sportování a další hry. Třídu Modrého a Oranžového KNofLíku provedl prázdninami program s Malým princem, který se dětem moc líbil. Děti ze Zeleného a Žlutého KNofLíku se zaměřily na pozorování přírody a péči o ni.

Koncem července se s námi rozloučila paní učitelka Blanka a připravila si pro děti malé překvapení. Přejeme ji spoustu štěstí na další cestě životem a my se těšíme na nový školní rok v naší báječné školce.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Loučení se školním rokem 2021/2022

16. 08. 2022 Pavlína Matoušová

Konec školního roku přinesl všem knoflíčkovým třídám plno výletů dobrodružství, nových hraček, ale taky pilování básniček a písniček na slavnost, kde jsme se rozloučili s předškoláky. Letos poprvé jsme vyzkoušeli zvukovou aparaturou s mikrofonem, kterou jsme na slavnosti využili. Každý předškolák byl ošerpován šerpou v barvě svého knoflíku a dostal něco drobného na památku.


Odchozím školákům přejeme mnoho úspěchů v jejich životě.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Video předškoláků

01. 07. 2022 Lucie Kubíková

Pokud se Vám video nezobrazí správně, zde je na video odkaz.

Květen 2022

03. 06. 2022 Pavlína Matoušová

Měsíc květen nám přinesl hned na začátku Den maminek, který jsme oslavili tím, že jsme upekli něco dobrého nebo vyrobili přáníčko pro maminku. Na školkovém záhonu jsme nasadili barevné květiny i s bylinkami z farmářských trhů.

Zelený KNofLík se společně s Modrým KNofLíkem vydal do Pěnčína na kozí farmu, kde se děti dozvěděly, jak to na takové farmě chodí a prohlédly si všechna zvířata.

V dalším týdnu vyrazily děti ze Zeleného KNofLíku autobusem na zámek Frýdlant spolu s Oranžovým KNofLíkem. Děti absolvovaly prohlídku zámku, kde je provedla místní průvodkyně.

Děti z Modrého KNofLíku navštívily jako první v tomto roce libereckou zoologickou zahradu. Žlutý KNofLík si pro změnu udělal výlet do Ruprechtic za skvělým panem včelařem, který ochotně vše dětem vysvětlil, ukázal a dokonce jim i zapůjčil svůj včelařský oblek, ve kterém se děti šly podívat do blízkosti včelích úlů. Děti mu na oplátku upekly hruškovou bábovku.Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Školka v přírodě

25. 05. 2022 Pavlína Matoušová

Naši předškoláci strávili pobyt v přírodě na Šámalově chatě na Bedřichově. Paní učitelky si pro předškoláky připravily bohatý program na celý týden. Jeden den za nimi dorazil vládce Muha a cestou potkali vílu Izerínu. Naučili se řadu her a písniček, zahráli si na stopovanou v dešti, prošli se kolem bedřichovské přehrady a navštívili nádherné vodopády Na Kamenici. Děti si také vyzkoušely orientační běh a na horské záchranné službě jim pan záchranář udělal podrobnou exkurzi. Během výletů děti nachodily okolo 35 kilometrů a za to si také zasloužily odměnu na závěrečné ceremonii.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Čarodějnice 2022

06. 05. 2022 Pavlína Matoušová

Čarodějnický týden v KNofLíku jsme si společně náramně užili. Pekli jsme, míchali lektvary, létali na koštěti a učili se kouzla a čáry. Oranžový KNofLík poprvé vyzkoušel, jaké je to přespat ve školce. Všechny děti tento velký úkol zvládly. Modrý KNofLík si zas při příležitosti pálení čarodějnic upekl na školkové zahrádce buřty.

PS: Žádná z paních učitelek ani letos neodlétla na koštěti. :-)

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Duben 2022

29. 04. 2022 Pavlína Matoušová

Měsíc duben nám přinesl spoustu nových zážitků a nabídl k vyzkoušení mnoho dovedností. Všechny knoflíčkové třídy začaly s péčí o školkovou zahrádku, kam děti ze Žlutého KNofLíku nakoupily nové květiny v libereckém velkoobchodě. Poté se děti seznámily s tradicemi velikonočních svátků, které zahrnují pečení mazance, velikonočního beránka, jidášů, barvení vajíček a seznámení se s barevnými dny před Velikonocemi.

Divadlo v Lidových sadech nabídlo divadelní představení O štěňátku Gordonovi, kterého se zúčastnil Modrý a Žlutý KNofLík.

Nezapomenutelným zážitkem tohoto měsíce je bez pochyb návštěva základny letecké záchranné služby Liberec na Partyzánské, kde dostaly děti ze Žlutého a Zeleného KNofLíku možnost si prohlédnout interiér záchranného vrtulníku - Kryštofa. Záchranáři byli moc ochotní a ukázali nám, jak zachraňují a poté převážejí pacienty z těžko přístupných míst.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Začátek roku 2022

30. 03. 2022 Pavlína Matoušová

Pomalu a jistě se chystáme na příchod jara.

Děti si v tomto období užily masopustní karneval, návštěvu Severočeského muzea v Liberci a divadelní představení. Oficiálně jsme se rozloučili s paní učitelkou Barunkou D., která směřuj své cesty na zámek Hrubý Rohozec.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

PF 2022

20. 12. 2021 Lucie Kubíková


Náhled obrázku události

Vánoční video

17. 12. 2021 Lucie Kubíková

Pokud se Vám video nezobrazí správně, zde je na video odkaz.

Zápis do MŠ na rok 2021/2022

27. 04. 2021 Lucie Kubíková

Aktuální informace k zápisu k předškolnímu vzdělávání na rok 2021/2022 najdete v dokumentech.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Velikonoční nadílka Zeleného KNofLíku

06. 04. 2021 Lucie Kubíková

Dobroty a dárečky připravily děti ze Zeleného knoflíku pro pracovníky ARO v KNL. Z předání měli radost všichni. Děti poděkovaly za vše, co pro nás zdravotníci dělají a popřály klidné a pohodové svátky.            

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Projektový den v Oranžovém KNofLíku v rámci projektu Šablony III.

06. 04. 2021 Lucie Kubíková

„Šablony III OP VVV pro MŠ U Bílého králíka“

CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0014594

financovaného z OP VVV

Příjemce: Mateřská škola U Bílého králíka, s.r.o., Česká LípaProjektový den v Oranžovém KNofLíku


V rámci přípravy na velikonoční svátky jsme spolu s Ekocentrem v Brništi připravili dětem 1.4.2021 projektový den jehož vyvrcholením byla výroba velikonočního zajíčka.


Lektorka měla program velmi dobře strukturovaný a její metody a techniky práce byly v souladu s věkovou skupinou dětí i s RVP pro předškolní vzdělávání.

Pomocí těchto metod se dětem velmi dobře pracovalo a tvořilo:

Práce s motivací - tradice, koloběh roku (velikonoční čas, velikonoční zajíček).

Nové vědomosti a podněty, prohlubování vědomostí - dle věku dětí (zvířata v ekocentru, stromy a dřevo použité na zajíčka, velikonoční zvyky, výtvarné a pracovní postupy, atd).

Podpora vlastního pohybového vyjádření – jak roste strom ze semínka až po dospělost.

Rozvoj smyslového vnímání (hmatové zážitky očichávání, ťukání, prohlížení kusů dřeva).

Rozvoj jemné a hrubé motoriky (polytechnická výchova, pracovní a výtvarné činnosti).

Rozvoj fantazie a tvořivosti (vlastní návrh a tvorba zajíčka).

Rozvoj komunikace (a pomoci kamarádovi).

Sebehodnocení, hodnocení společné práce – podpora vlastního vyjádření názorů a pocitů, a zároveň naslouchání ostatním.

Program hodnotíme s kolegyněmi jako velmi zdařilý, příjemný a děkujeme Ekocentru Brniště za pěkné a podnětné dopoledne.

Rádi si jej zase někdy, třeba na jiné téma, nebo v jiné třídě, zopakujeme. 

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Děti z KNofLíku rozdávaly radost

18. 03. 2021 Lucie Kubíková

Na dnešní slunečný čtvrtek se děti z oranžového KNofLíku pečlivě připravily.

Po celý týden vyráběly drobné jarní dárečky a včera vlastnoručně upekly něco dobrého na zub.

Dnes se vydaly s paní učitelkou Adélkou a Bárou obdarovat zdravotníky na novorozeneckém a kožním oddělení.

Je to už několikátá výprava za našimi rodiči a dalším zdravotnickým personálem v KNL.

Moc na ně myslíme, a děkujeme za vše, co pro lidi, v této těžké době, dělají.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Vánoční video

22. 12. 2020 Lucie Kubíková

Pokud se Vám video nezobrazí správně, zde je na video odkaz.

Poděkování MŠ KNofLík "covidové laboratoři" KNL

20. 12. 2020 Lucie Kubíková

Naše děti a zaměstnanci MŠ se v průběhu listopadu a prosince několikrát testovali. Před školku vždy dorazil profesionální tým, kterému šla práce rychle od ruky. Do pozdních nočních hodin nebo i o víkendech, pak s námi řešili vzniklou situaci pracovníci z Oddělení klinické mikrobiologie a imunologie KNL, z pracoviště, kterému laicky říkáme "covidová laboratoř."

Společně s dětmi jsme jim chtěli poděkovat za jejich vysoké nasazení. A tak jsme jim po jedné naší mamince, která tam pracuje, poslali drobné keramické dárečky. Poslali nám úžasné fotografie a psaníčko s podpisy. Tak vlastně zase obdarovali oni nás. Moc děkujeme! A přejeme hodně síly v těžkém předvánočním období.

Náhled obrázku události

Podzim 2020

27. 11. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Člověk si mnohdy ani neuvědomí, jak osvěžující je procházka podzimní krajinou v ryzí přírodě. Tisíce barev, popadané listí i divoká zvěř, která se pečlivě připravuje na zimu. To vše dokáže člověka okouzlit a přesvědčit, že podzim je skutečně nejpestřejším ročním obdobím. Nakoukněte s námi do pozimních aktivit dětí z MŠ KNofLík.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Svatý Martin v modrém Knoflíku

19. 11. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Děti z modrého Knoflíku také napekly svatomartinské rohlíčky a prošly si stezku. V rámci Martinského období všichni děláme spoustu dobrých skutků. Spolu s dětmi jsme se na elipse dohodly, že každý přinese jednu hračku, kterou už nepoužívá a věnuje ji dětem, které leží v nemocnici a nemohou být doma. Své hračky předaly paní doktorce a vrchní sestře z dětského oddělení KNL.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Obdarování KHS v Liberci

18. 11. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Děti ze zeleného knoflíku se zase rozhodly na svatého Martina obdarovat Krajskou hygienickou stanici v Liberci za veškerou jejich pomoc během koronavirového období. Věříme, že jim podkovičky od dětí udělaly lepší den.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Svatomartinský čas v oranžovém knoflíku

18. 11. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Také děti z oranžového knoflíku se v rámci oslav Svatého Martina vydaly obdarovat zaměstnance KNL (dětské oddělení a ARO) a samy jim napekly sladké překvapení.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Dárečky od dětí pro KNL

30. 10. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Martinský čas ve žlutém Knoflíku: Děti z MŠ KNofLík dnes poslaly po paní Kotlárové (naší mamince) dárky pro pracovníky na různá pracoviště KNL. Jednotlivá oddělení jsou vyznačeny na visačkách a snad zaměstnancům udělají radost. Děti vědí, že to teď mají hodně těžké a chtějí jim takto poděkovat.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

KNofLík jede dále

21. 10. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Přestože byl vládou vyhlášen lockdown, omezení se na mateřské školy nevztahují. KNofLík tedy stále jede dále!:)

Samozřejmě i u nás je nutné dodržovat přísná hygienická pravidla, která jsou rodičům k dispozici na šatních nástěnkách.

Pro potěšení v tomto pochmurném období Vám přinášíme alespoň pár fotografií z letošního léta.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Výročí MŠ

10. 09. 2020 Ing. Tereza Čepičková

1. září jsme oslavili 1 rok fungování MŠ KNofLík. Spolu s ním slaví šesté výročí i přidružená MŠ ŠkaTULka a desetileté výročí dceřiná MŠ U Bílého králíka.

Náhled obrázku události

Netábor pro děti ze ZŠ

05. 06. 2020 Ing. Tereza Čepičková


Náhled obrázku události

Cesta kolem světa

05. 06. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Máte malého cestovatele, který nemá o prázdninách kde zakotvit?

Může se vydat, spolu s námi, na prázdninovou cestu plnou dobrodružství, tvoření a objevování různých světadílů.

Kapitáni z řad našich pedagogů a důstojníci – studenti VOŠ zdravotnické a TUL se na své plavčíky moc těší.


Krajská nemocnice v Liberci, a.s. ve spolupráci s MŠ KNofLík

pořádá pro zaměstnance KNL „Příměstskou knoflíkovou školičku“


Termín: 1.7.2020 až 21.8.2020

Jednotlivé týdenní turnusy, provozní dobu, přihlášku, smlouvu a další informace naleznete níže


Přihlaste se, co nejdříve. Brzy vyplouváme!

Náhled obrázku události

KNofLík za časů pandemie

03. 06. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Koronavirová pandemie je, doufejme, za námi. V KNofLíku jsme se snažili o to, aby nás tato situace ovlivnila co nejméně a pro děti a rodiče byla školka otevřená po celou dobu krize. V rámci současných hygienických pravidel jsme dočasně vyměnili látkové Montessori koberečky za plastové - omyvatelné a KNL vybavila školku dezinfekcí. Děti se naučily mýt si ruce při každém příchodu do MŠ, i během dne. Dětem, které zůstaly doma, jsme zprostředkovali alespoň školku online, kterou budeme přidávat na naše webové stránky až do konce června. Naštěstí nás všechny vir minul a nyní už můžeme pomalu vítat léto všichni pohromadě. A jak se měly děti ve školce v době pandemie?

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Projekt ŠABLONY II

28. 05. 2020 Lucie Kubíková

ŠABLONY II OP VVV PRO MŠ U BÍLÉHO KRÁLÍKA je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je poskytnout dočasnou personální podporu - chůvu mateřské škole, která integruje do dětského kolektivu dvouleté děti. Doba trvání projektu od 1. 9. 2019 do 31. 8. 2020. 

Náhled obrázku události

Děti z MŠ KNofLík natočily video pro zaměstnance KNL

26. 03. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Každý den se setkáváme s rodiči, kteří pracují ve vypjatých situacích v KNL.

Děti chtějí tímto vzkazem podpořit jejich práci a poděkovat za všechno, co nezištně dělají pro nás všechny v této těžké chvíli.

Období Masopustu

25. 03. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Masopustní období začíná od svátku Tří králů (6. ledna) a končí v úterý o půlnoci před Škaredou středou, přesně 40 dnů před Květnou nedělí.

Můžete se podívat, jak jsme se měli ve školce v tomto období. Už se moc těšíme, až budeme zase všichni pohromadě <3

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Zápis do mateřské školy KNofLík na rok 2020/2021

23. 03. 2020 Lucie Kubíková

Vážení rodiče,

vzhledem k opatření proti šíření koronaviru rušíme Den otevřených dveří a následný Zápis do MŠ, které se měly konat v prostorách naší mateřské školy.

Na našich webových stránkách naleznete vše potřebné k zápisu.

Advent v KNofLíku

17. 01. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Advent je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. V západní tradici je advent také dobou zklidnění. Odpovídalo to životnímu stylu našich předků, jejichž přirozeným rytmem byla intenzivní práce v době od jara do podzimu, kdy bylo nutné zvládnout veškeré zemědělské práce, a odpočinek v zimě, kdy se vykonávaly domácí práce jako draní peří, šití, pletení, předení, tkaní, apod. S adventním obdobím je spojena celá řada lidových i moderních tradic. A jak si adventní období a tradice užily naše děti?

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Říjen v KNofLíku

27. 10. 2019 Ing. Tereza Čepičková

Děti pokračují v podzimních hrátkách a učí se pozorováním v přírodě. Ve školce potom tvoří, vaří, pečou, slaví, pěstují, hrají si a vzdělávají se. Tento měsíc jsme v Knoflíku mimo jiné zažili první Michaelskou slavnost - oslavu podzimu a úrody.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Začíná podzim!

27. 09. 2019 Ing. Tereza Čepičková

Děti se pomalu seznamují s novým ročním obdobím. Během vycházek pozorují měnící se přírodu a různými pracovními a výtvarnými činnostmi si připomínají počátek podzimu. Podívejte se, jak ve školce vypadala druhá půlka září:

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Druhý týden v KNofLíku

13. 09. 2019 Ing. Tereza Čepičková

Pěstování kytiček, oslavy narozenin, procházky, tvoření, rozšiřování znalostí a dovedností...takový byl druhý týden v MŠ Knoflík. Věříme, že děti si ho užily stejně jako my!

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

První týden v KNofLíku

11. 09. 2019 Ing. Tereza Čepičková

Takto probíhal první týden v Knoflíku. Děti se vzájemně seznámily, poznaly prostory školky, nastavily si společně pravidla ve třídách a na zahrádce. Naučily se používat Montessori kobereček i pomůcky, chodit venku ve dvojicích, přecházet silnici a spoustu dalších nových dovedností. O nově otevřené MŠ informovala i televize RTM plus v této reportáži.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

První školní KNofLíkový den

05. 09. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

První školní KNofLíkový den. KNofLík se otevřel v 5.45 hodin a dětem i rodičům se u nás líbilo. Věříme, že zítra už bude při ranním loučení méně slziček.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Jak se zabydloval KNofLík

04. 09. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Všichni zaměstnanci KNofLíku pracovali s plným nasazením, aby se u nás dětem líbilo.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Slavnostní otevření KNofLíku

04. 09. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Na slavnostní otevření, které bylo 30. srpna 2019, jsme se všichni moc těšili. Ukázali jsme návštěvníkům prostory školky a školní zahrady. Menza Technické univerzity v Liberci, která nám bude dovážet do školky jídlo, připravila bohatý raut. Překvapením byla medvědí pohádka, která se dětem moc líbila.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Teambuilding v KNofLíku

26. 08. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

O víkendu se všechny knoflikové slečny i paní učitelky i školní hospodyně sešly v Žizníkově u České Lipy v MŠ U Bílého králíka. Pilně jsme diskutovaly náš školní vzdělávací program, skladbu dne, práci s Montessori pomůckami v centrech aktivit, metodické materiály a spoustu dalších nezbytností. Také jsme se vydaly nakupovat pomůcky pro praktický život a vyplenily všechny českolipské domácí potřeby. V pondělí už budou mít všechny pomůcky své místo a my budeme pokračovat v zabydlování školky. Víkend se vydařil a všechny jsme odjížděly s dobrým pocitem, že si rozumíme jak v oblasti výchovy a vzdělávání dětí, tak i jako lidé.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Poslední úpravy v KNofLíku

19. 08. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Takhle to vypadalo v pátek 16. srpna 2019 v KNofLíku. Nábytek se stavěl celý víkend a dnes se už těšíme na první schůzi pedagogů a všechna ta školení BOZP a PO. Po poledni začínáme vybalovat.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

KNofLík má po kolaudaci

15. 08. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

KNofLík už má za sebou úspěšnou kolaudaci. Před očima nám roste nábytek a poštou přichází hračky a pomůcky. Příští týden nastupují paní učitelky, kuchařky a chůva a začínáme vybalovat.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události

KNofLík roste do krásy

01. 08. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Přinášíme další fotografie KNofLíku, které dokumentují proměny budovy školky na konci července. Zahradní prvky jsou již všechny na svém místě. Začalo se s úpravou povrchu zahrady. Na začátku srpna nás čeká kolaudace a montáž nábytku. Od 19. 8. již nastupují slečny a paní učitelky spolu se školními hospodyněmi a začne se s vybalováním pomůcek, hraček a zabydlováním školky. Už se to blíží...

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Jak postupuje výstavba nové školky

18. 07. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Je půlka července, a já s radostí sleduji, jak se proměňují prostory KNofLíku uvnitř i venku. V učebnách už se bude za chvíli finišovat, sociální zařízení a šatny jsou hotové. Nábytek je ve výrobě a podlaháři vyměřují elipsu do jedné z heren na potřebný počet dětských zadečků. Na chodbě jezdí prosklený výtah. Všude je hodně slunce a velké skleněné stěny nahlížejí do zahrady, která je změněná k nepoznání. Voňavé dřevěné prvky umístěné na zahradě, loď, hopsadla, pískoviště, chůdy nebo třeba stoly a lavice pro rodiče, lákají ke hře. Do konce července přibudou skluzavky a horolezecké stěny. Brzy se začne s citlivou úpravou povrchů a dopadových ploch, tak aby to byla skutečná zahrada pro hru, dobrodružství, fyzickou zdatnost atd. Rozesílám aktuální fotografie KNofLíku svým slečnám a paním učitelkám a dostávám radostné odpovědi, že už se moc těší na děti.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Napsali o nás

03. 07. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

KNofLíková školka aneb nemocniční mateřské škole vybrali název sami zaměstnanciZcela zaplněnou kapacitu hlásí zcela nová mateřská škola, kterou vybudovala Krajská nemocnice Liberec. Poprvé své třídy dětem otevře v září letošního roku. Ty se mohou těšit na kompletně zrekonstruované prostory, zcela nové vybavení a pomůcky, ale i krásnou přírodní zahradu. Zájem byl tak obrovský, že ačkoliv bylo původně v plánu zaplnit maximálně 80 míst, je jich o osm více.

„Školku jsme pojmenovali Knoflík. Název vzešel ze soutěže, kterou vypsala liberecká nemocnice mezi svými zaměstnanci, aby si sami školku, která je určena právě pro ně, pojmenovali. KNofLík se nám velmi líbil, protože jednak zrcadlí písmena zkratky KNL a také knoflíkem se nám pomyslně otevírá cesta ke vzdělávání,“ vysvětluje Ivana Honsnejmanová, jednatelka školky, která se již nyní společně s učitelkami moc těší na zářijové otevření a na příchozí děti.

Školka bude provozována v duchu Montessori pedagogiky, která klade důraz na připravené prostředí, svobodu a zodpovědnost, samostatnost a nezávislost, smysluplnost a propojování, radost z objevování, partnerský přístup, klid a soustředěnost Prostory jsou členěny na centra aktivit, kde děti mohou okusit pocit svobody a volnosti při vlastním objevování a tvořivosti.

Zahrada je pak místem, kde děti prožijí spoustu dobrodružství, v rámci něhož se i spoustu věcí naučí. Kromě dřevěného vybavení, jako je například velká loď či hopsadla, jim zde bude k dispozici bude například truhlářský ponk či záhony. Mohou tak okusit základy polytechnické výchovy a šmirglovat nebo zatloukat hřebíčky. Budou sázet a opečovávat rostliny a pozorovat, jak vlastně vzniká jídlo, které jim přistává na talířích a také zjistí, že je třeba se soustavně o rostlinky starat. Zahrada, která vzešla z architektonického návrhu Jana Wünsche, je členitá, a je podnětná nejen pro tělo a duši. Díky aktivitám, které si tam děti prožijí, získají povědomí o environmentální výchově a nenásilně se tak buduje vztah k přírodě. Ostatně třeba plast tu budete hledat jen velmi obtížně. Místo něj zde uvidíte návrat k přírodním materiálům.

Velmi přívětivá je i provozní doba školky, která bude otevřena od pondělí do pátku již od 5:45 až do 19:15 hodin. Možné je ale, aby děti docházely třeba jen na půl dne. Maximum je dvanáct hodin v průběhu dne. Otevřená bude po celý školní rok a dokonce i po většinu státních svátků, kromě Velikonoc a Vánoc.

„Při výběrovém řízení na nové kolegyně jsme se soustředili především na vztah pedagogů k dětem, souznění s Montessori pedagogikou a soulad s našimi jasnými představami o práci s dětmi. Jsem přesvědčená, že se nám podařilo sestavit tým, pod jehož křídly bude dětem ve školce určitě dobře. Od března se pravidelně setkáváme a v srpnu nás čeká společný víkendový teambuilding, abychom se lépe poznaly, a také několik společných školení.“ dodává jednatelka.


Mateřská škola vznikla proměnou panelákového objektu v Klášterní ulici, který je umístěn hned nad poliklinikou Klášter. Náklady na přestavbu budovy na bezbariérovou školku a administrativní zázemí vyšly nemocnici na zhruba 35 milionů korun. Práce zahrnuly vybourání bývalých bytů, nové rozvody, topení, výměnu oken, zateplení fasády a úpravy zahrady. „Velmi si vážím podpory všech pracovníků liberecké nemocnice, kteří se na vzniku školky podílejí. Všichni vychází maximálně vstříc našim představám a požadavkům. Je vidět, že jim záleží na tom, aby vzniklo vkusné, přívětivé, bezpečné a podnětné místo pro děti, pedagogy i rodiče“, říká Ivana Honsnejmanová a my jí, a všem pracovníkům školy, přejeme šťastný start ve zbrusu novém KNoFlíku.

Autor článku: Pavlína Stránská


Přírodní zahrada

04. 06. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

V současné době pracujeme na plánu školní zahrady. Máme štěstí, že část našeho pozemku je svahovitá, a tak ji využijeme pro skluzavku a několik horolezeckých stěn pro děti. V pásu okolo budovy jsme naplánovali hrací prvky, které můžete shlédnout na naší vizualizaci. Chybět nebudou ani vyvýšené záhony, komunitní kruh z pařízků nebo ponk pro šmirglování a další práce.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Jak pokračuje stavba

03. 06. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Pravidelně se chodím dívat na stavbu a mám radost, jak nám školka roste před očima. Na fotografiích vidíte zadní stranu školy a výhled z herny. V současné době se pracuje na přední fasádě.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události