Aktuality

Elektronický předzápis v MŠ KNofLík

14. 04. 2023 Zuzana Merzová

Vážení rodiče,


na následujícím odkazu naleznete online formulář pro předzápis k předškolnímu vzdělávání v MŠ Knoflík pro rok 2023/2024:


https://registrace.twigsee.com/f1/materskaskolaub/DC9A6F09-BDF2-49AE-98E0-1FD60EB9C4D1/zapiskpredskolnimuvzdelav


Prosíme, věnujte pozornost všem informacím a krokům, které online předzápis obsahuje.


Děkujeme

Březen v Knoflíku

11. 04. 2023 Zuzana Merzová

Březen byl v našich třídách velmi rozmanitý. Děti si užívaly poslední hrátky se sněhem, ale s měnícím se počasím a mírným oteplováním se začaly podnikat i nová, nesněhová dobrodružství. Žlutý Knoflík se rozloučil s paní učitelkou Pájou a přivítal novou paní učitelku Šárku. Ve všech třídách jsme netrpělivě vyhlíželi jaro a proto i naše aktivity byly jarní atmosférou přímo protkané. Paní učitelky s dětmi vyrazily na první výlety do přírody, vynášela se Morana (symbol zimy), kterou si děti samy vyrobily. Sázely se první semínka, uklízela zahrada po zimě a zdobily třídy velikonočními dekoracemi. Velikonoce nám s koncem března ťukaly na vrátka, proto jsme se zúčastnily několika velikonočních akci jako jsou trhy, divadla nebo výtvarné dílny v galerii. Ve třídách se postupně pekli beránci a pletli pomlázky a celý březnový čas jsme si s jednotlivými Knoflíčky moc užili!Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Den otevřených dveří v KNofLíku

03. 04. 2023 Zuzana Merzová

Ve čtvrtek 6. dubna se od 16 hodin bude v naší školce konat den otevřených dveří. Otevřená pro Vás bude konkrétně třída Oranžový knoflík, kterou najdete v prvním patře levého vchodu do budovy (modrý vchod).


Těšíme se na Vaši návštěvu!

Náhled obrázku události

Leden a únor 2023

12. 03. 2023 Zuzana Merzová

Se začátkem nového roku jsme se pomalu rozloučili s obdobím Vánoc a se svátkem Tří králů pro nás začalo období nové, plné veselí, hojnosti a kreativity. Ano řeč je o období Masopustu, který začíná právě svátkem Tří králů a končí popeleční středou, která je závislá na datu Velikonoc a proto jej očekáváme v průběhu měsíce února.

Toto období pro děti v naší školce znamená dovádění ve sněhu, který nám dopřávají ledové měsíce leden a únor, seznamování se se s masopustními tradicemi, pečení masopustních dobrot a nebo také hraní divadélek. Ve třídách se také oslavilo nespočet narozenin a celé období třídy završily karnevalovým veselím. Děti měly připravené nádherné masky a paní učitelky karnevalový program a hostinu, kterou si děti užily na maximum!

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Vánoční video

22. 12. 2022 Lucie Kubíková

Pokud se Vám video nezobrazí správně, zde je na video odkaz.

Listopad 2022

05. 12. 2022 Pavlína Matoušová

Měsíc listopad byl pro všechny třídy ve znamení příprav na příchod svatého Martina. Vyráběli jsme lucerny, podkovy i bílého koně. Vrcholem oslav svatého Martina byla cesta po stopách koňských podkov za žebrákem, se kterým jsme se podělili o upečené svatomartinské rohlíčky a kousek pláště.

Všechny třídy již plně využívají prostor tělocvičny v tělovýchovné jednotě Lokomotiva, kde se nám v zimních obdobích skvěle cvičí.

Žlutý KNofLík pojal listopad jako období plnění dobrých skutků a vydal se za zvířátky do centra pro zvířata v nouzi - Archy, kam přinesl plné tašky dobrot pro zvířátka. Zelený KNofLík se podíval do liberecké galerie, kde měly děti možnost si po prohlídce vytvořit svůj vlastní výtvor. Modrý KNofLík zase objevoval vynálezy v IQLANDII Liberec a dostal příležitost se podívat do prostor nemocnice, díky našim skvělým rodičům, tak jako Oranžový KNofLík. Ten zvládl ještě prohlídku kabin Bílých tygrů v liberecké aréně, což byl pro malé fanoušky libereckého hokeje velký zážitek.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Říjen 2022

08. 11. 2022 Pavlína Matoušová

V říjnu jsme ve školce všichni využili pěkného počasí a trávili jsme mnoho času venku. Věnovali jsme se zpracováním podzimních plodin na pečení, vytváření či halloweenskou výzdobu. Také jsme v měsíc říjen zahájili pravidelné návštěvy solné jeskyně. Všechny třídy v naší školce již navštívili pejsci z Krajské nemocnice v Liberci, kteří pomáhají pacientům. Děti byly z jejich přítomnosti nadšené a nemohly se dočkat, až si je budou moci podrbat.

Tentokrát navštívil Oranžový KNofLík leteckou záchrannou službu. Modrý a Zelený KNofLík zase vyrazil za kulturou a vydaly se na obhlídku liberecké radnice a galerie.

Vesměs všechny třídy se na jeden den proměnily ve strašidelnou školku s maskami, což si děti náramně užily.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Září 2022

05. 10. 2022 Pavlína Matoušová

Na začátku měsíce září jsme ve školce přivítali nové knoflíkové děti spolu s novým školním rokem.

Od září máme možnost vyzkoušet a používat nové elektronické pomůcky jako je interaktivní monitor, tablety a roboty. Také se postupně začínáme věnovat polytechnické výchově, ve které děti používají pracovní ponk s nářadím.

Přípravy na podzim probíhají tak, že děti pečují o školní zahradu, sází podzimní květiny, zpracovávají ovoce na pečení koláče či vaření kompotů a zkoumají měnící se přírodu po okolí školky. Oranžový KNofLík prozkoumal vypouštějící se přehradu, Žlutý KNofLík se zas vydal do Radčic za daňky, které nakrmil jablíčky. Modrý KNofLík měl jako první možnost přivítat ve své třídě paní, která se věnuje myslivosti a Zelený KNofLík se vydal až do Prahy na celodenní výlet s prohlídkou Pražského hradu.

Na konci září se paní učitelka Barunka rozloučila se svou třídou - Zeleným KNofLíkem a odchází se věnovat své kariéře fotografky. Přejeme ji mnoho štěstí a děkujeme za krásné 3 roky její přítomnosti v naší školce.


Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Prázniny v KNofLíku 2022

01. 09. 2022 Pavlína Matoušová

Prázdniny v KNofLíku utekly jako voda. Užili jsme si ve školce spoustu legrace, objevování přírody, piknikování, sportování a další hry. Třídu Modrého a Oranžového KNofLíku provedl prázdninami program s Malým princem, který se dětem moc líbil. Děti ze Zeleného a Žlutého KNofLíku se zaměřily na pozorování přírody a péči o ni.

Koncem července se s námi rozloučila paní učitelka Blanka a připravila si pro děti malé překvapení. Přejeme ji spoustu štěstí na další cestě životem a my se těšíme na nový školní rok v naší báječné školce.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Loučení se školním rokem 2021/2022

16. 08. 2022 Pavlína Matoušová

Konec školního roku přinesl všem knoflíčkovým třídám plno výletů dobrodružství, nových hraček, ale taky pilování básniček a písniček na slavnost, kde jsme se rozloučili s předškoláky. Letos poprvé jsme vyzkoušeli zvukovou aparaturou s mikrofonem, kterou jsme na slavnosti využili. Každý předškolák byl ošerpován šerpou v barvě svého knoflíku a dostal něco drobného na památku.


Odchozím školákům přejeme mnoho úspěchů v jejich životě.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Video předškoláků

01. 07. 2022 Lucie Kubíková

Pokud se Vám video nezobrazí správně, zde je na video odkaz.

Květen 2022

03. 06. 2022 Pavlína Matoušová

Měsíc květen nám přinesl hned na začátku Den maminek, který jsme oslavili tím, že jsme upekli něco dobrého nebo vyrobili přáníčko pro maminku. Na školkovém záhonu jsme nasadili barevné květiny i s bylinkami z farmářských trhů.

Zelený KNofLík se společně s Modrým KNofLíkem vydal do Pěnčína na kozí farmu, kde se děti dozvěděly, jak to na takové farmě chodí a prohlédly si všechna zvířata.

V dalším týdnu vyrazily děti ze Zeleného KNofLíku autobusem na zámek Frýdlant spolu s Oranžovým KNofLíkem. Děti absolvovaly prohlídku zámku, kde je provedla místní průvodkyně.

Děti z Modrého KNofLíku navštívily jako první v tomto roce libereckou zoologickou zahradu. Žlutý KNofLík si pro změnu udělal výlet do Ruprechtic za skvělým panem včelařem, který ochotně vše dětem vysvětlil, ukázal a dokonce jim i zapůjčil svůj včelařský oblek, ve kterém se děti šly podívat do blízkosti včelích úlů. Děti mu na oplátku upekly hruškovou bábovku.Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Školka v přírodě

25. 05. 2022 Pavlína Matoušová

Naši předškoláci strávili pobyt v přírodě na Šámalově chatě na Bedřichově. Paní učitelky si pro předškoláky připravily bohatý program na celý týden. Jeden den za nimi dorazil vládce Muha a cestou potkali vílu Izerínu. Naučili se řadu her a písniček, zahráli si na stopovanou v dešti, prošli se kolem bedřichovské přehrady a navštívili nádherné vodopády Na Kamenici. Děti si také vyzkoušely orientační běh a na horské záchranné službě jim pan záchranář udělal podrobnou exkurzi. Během výletů děti nachodily okolo 35 kilometrů a za to si také zasloužily odměnu na závěrečné ceremonii.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Čarodějnice 2022

06. 05. 2022 Pavlína Matoušová

Čarodějnický týden v KNofLíku jsme si společně náramně užili. Pekli jsme, míchali lektvary, létali na koštěti a učili se kouzla a čáry. Oranžový KNofLík poprvé vyzkoušel, jaké je to přespat ve školce. Všechny děti tento velký úkol zvládly. Modrý KNofLík si zas při příležitosti pálení čarodějnic upekl na školkové zahrádce buřty.

PS: Žádná z paních učitelek ani letos neodlétla na koštěti. :-)

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Duben 2022

29. 04. 2022 Pavlína Matoušová

Měsíc duben nám přinesl spoustu nových zážitků a nabídl k vyzkoušení mnoho dovedností. Všechny knoflíčkové třídy začaly s péčí o školkovou zahrádku, kam děti ze Žlutého KNofLíku nakoupily nové květiny v libereckém velkoobchodě. Poté se děti seznámily s tradicemi velikonočních svátků, které zahrnují pečení mazance, velikonočního beránka, jidášů, barvení vajíček a seznámení se s barevnými dny před Velikonocemi.

Divadlo v Lidových sadech nabídlo divadelní představení O štěňátku Gordonovi, kterého se zúčastnil Modrý a Žlutý KNofLík.

Nezapomenutelným zážitkem tohoto měsíce je bez pochyb návštěva základny letecké záchranné služby Liberec na Partyzánské, kde dostaly děti ze Žlutého a Zeleného KNofLíku možnost si prohlédnout interiér záchranného vrtulníku - Kryštofa. Záchranáři byli moc ochotní a ukázali nám, jak zachraňují a poté převážejí pacienty z těžko přístupných míst.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Začátek roku 2022

30. 03. 2022 Pavlína Matoušová

Pomalu a jistě se chystáme na příchod jara.

Děti si v tomto období užily masopustní karneval, návštěvu Severočeského muzea v Liberci a divadelní představení. Oficiálně jsme se rozloučili s paní učitelkou Barunkou D., která směřuj své cesty na zámek Hrubý Rohozec.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

PF 2022

20. 12. 2021 Lucie Kubíková


Náhled obrázku události

Vánoční video

17. 12. 2021 Lucie Kubíková

Pokud se Vám video nezobrazí správně, zde je na video odkaz.

Zápis do MŠ na rok 2021/2022

27. 04. 2021 Lucie Kubíková

Aktuální informace k zápisu k předškolnímu vzdělávání na rok 2021/2022 najdete v dokumentech.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Velikonoční nadílka Zeleného KNofLíku

06. 04. 2021 Lucie Kubíková

Dobroty a dárečky připravily děti ze Zeleného knoflíku pro pracovníky ARO v KNL. Z předání měli radost všichni. Děti poděkovaly za vše, co pro nás zdravotníci dělají a popřály klidné a pohodové svátky.            

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Projektový den v Oranžovém KNofLíku v rámci projektu Šablony III.

06. 04. 2021 Lucie Kubíková

„Šablony III OP VVV pro MŠ U Bílého králíka“

CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0014594

financovaného z OP VVV

Příjemce: Mateřská škola U Bílého králíka, s.r.o., Česká LípaProjektový den v Oranžovém KNofLíku


V rámci přípravy na velikonoční svátky jsme spolu s Ekocentrem v Brništi připravili dětem 1.4.2021 projektový den jehož vyvrcholením byla výroba velikonočního zajíčka.


Lektorka měla program velmi dobře strukturovaný a její metody a techniky práce byly v souladu s věkovou skupinou dětí i s RVP pro předškolní vzdělávání.

Pomocí těchto metod se dětem velmi dobře pracovalo a tvořilo:

Práce s motivací - tradice, koloběh roku (velikonoční čas, velikonoční zajíček).

Nové vědomosti a podněty, prohlubování vědomostí - dle věku dětí (zvířata v ekocentru, stromy a dřevo použité na zajíčka, velikonoční zvyky, výtvarné a pracovní postupy, atd).

Podpora vlastního pohybového vyjádření – jak roste strom ze semínka až po dospělost.

Rozvoj smyslového vnímání (hmatové zážitky očichávání, ťukání, prohlížení kusů dřeva).

Rozvoj jemné a hrubé motoriky (polytechnická výchova, pracovní a výtvarné činnosti).

Rozvoj fantazie a tvořivosti (vlastní návrh a tvorba zajíčka).

Rozvoj komunikace (a pomoci kamarádovi).

Sebehodnocení, hodnocení společné práce – podpora vlastního vyjádření názorů a pocitů, a zároveň naslouchání ostatním.

Program hodnotíme s kolegyněmi jako velmi zdařilý, příjemný a děkujeme Ekocentru Brniště za pěkné a podnětné dopoledne.

Rádi si jej zase někdy, třeba na jiné téma, nebo v jiné třídě, zopakujeme. 

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Děti z KNofLíku rozdávaly radost

18. 03. 2021 Lucie Kubíková

Na dnešní slunečný čtvrtek se děti z oranžového KNofLíku pečlivě připravily.

Po celý týden vyráběly drobné jarní dárečky a včera vlastnoručně upekly něco dobrého na zub.

Dnes se vydaly s paní učitelkou Adélkou a Bárou obdarovat zdravotníky na novorozeneckém a kožním oddělení.

Je to už několikátá výprava za našimi rodiči a dalším zdravotnickým personálem v KNL.

Moc na ně myslíme, a děkujeme za vše, co pro lidi, v této těžké době, dělají.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Vánoční video

22. 12. 2020 Lucie Kubíková

Pokud se Vám video nezobrazí správně, zde je na video odkaz.

Poděkování MŠ KNofLík "covidové laboratoři" KNL

20. 12. 2020 Lucie Kubíková

Naše děti a zaměstnanci MŠ se v průběhu listopadu a prosince několikrát testovali. Před školku vždy dorazil profesionální tým, kterému šla práce rychle od ruky. Do pozdních nočních hodin nebo i o víkendech, pak s námi řešili vzniklou situaci pracovníci z Oddělení klinické mikrobiologie a imunologie KNL, z pracoviště, kterému laicky říkáme "covidová laboratoř."

Společně s dětmi jsme jim chtěli poděkovat za jejich vysoké nasazení. A tak jsme jim po jedné naší mamince, která tam pracuje, poslali drobné keramické dárečky. Poslali nám úžasné fotografie a psaníčko s podpisy. Tak vlastně zase obdarovali oni nás. Moc děkujeme! A přejeme hodně síly v těžkém předvánočním období.

Náhled obrázku události

Podzim 2020

27. 11. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Člověk si mnohdy ani neuvědomí, jak osvěžující je procházka podzimní krajinou v ryzí přírodě. Tisíce barev, popadané listí i divoká zvěř, která se pečlivě připravuje na zimu. To vše dokáže člověka okouzlit a přesvědčit, že podzim je skutečně nejpestřejším ročním obdobím. Nakoukněte s námi do pozimních aktivit dětí z MŠ KNofLík.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Svatý Martin v modrém Knoflíku

19. 11. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Děti z modrého Knoflíku také napekly svatomartinské rohlíčky a prošly si stezku. V rámci Martinského období všichni děláme spoustu dobrých skutků. Spolu s dětmi jsme se na elipse dohodly, že každý přinese jednu hračku, kterou už nepoužívá a věnuje ji dětem, které leží v nemocnici a nemohou být doma. Své hračky předaly paní doktorce a vrchní sestře z dětského oddělení KNL.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Obdarování KHS v Liberci

18. 11. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Děti ze zeleného knoflíku se zase rozhodly na svatého Martina obdarovat Krajskou hygienickou stanici v Liberci za veškerou jejich pomoc během koronavirového období. Věříme, že jim podkovičky od dětí udělaly lepší den.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Svatomartinský čas v oranžovém knoflíku

18. 11. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Také děti z oranžového knoflíku se v rámci oslav Svatého Martina vydaly obdarovat zaměstnance KNL (dětské oddělení a ARO) a samy jim napekly sladké překvapení.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Dárečky od dětí pro KNL

30. 10. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Martinský čas ve žlutém Knoflíku: Děti z MŠ KNofLík dnes poslaly po paní Kotlárové (naší mamince) dárky pro pracovníky na různá pracoviště KNL. Jednotlivá oddělení jsou vyznačeny na visačkách a snad zaměstnancům udělají radost. Děti vědí, že to teď mají hodně těžké a chtějí jim takto poděkovat.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

KNofLík jede dále

21. 10. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Přestože byl vládou vyhlášen lockdown, omezení se na mateřské školy nevztahují. KNofLík tedy stále jede dále!:)

Samozřejmě i u nás je nutné dodržovat přísná hygienická pravidla, která jsou rodičům k dispozici na šatních nástěnkách.

Pro potěšení v tomto pochmurném období Vám přinášíme alespoň pár fotografií z letošního léta.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Výročí MŠ

10. 09. 2020 Ing. Tereza Čepičková

1. září jsme oslavili 1 rok fungování MŠ KNofLík. Spolu s ním slaví šesté výročí i přidružená MŠ ŠkaTULka a desetileté výročí dceřiná MŠ U Bílého králíka.

Náhled obrázku události

Netábor pro děti ze ZŠ

05. 06. 2020 Ing. Tereza Čepičková


Náhled obrázku události

Cesta kolem světa

05. 06. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Máte malého cestovatele, který nemá o prázdninách kde zakotvit?

Může se vydat, spolu s námi, na prázdninovou cestu plnou dobrodružství, tvoření a objevování různých světadílů.

Kapitáni z řad našich pedagogů a důstojníci – studenti VOŠ zdravotnické a TUL se na své plavčíky moc těší.


Krajská nemocnice v Liberci, a.s. ve spolupráci s MŠ KNofLík

pořádá pro zaměstnance KNL „Příměstskou knoflíkovou školičku“


Termín: 1.7.2020 až 21.8.2020

Jednotlivé týdenní turnusy, provozní dobu, přihlášku, smlouvu a další informace naleznete níže


Přihlaste se, co nejdříve. Brzy vyplouváme!

Náhled obrázku události

KNofLík za časů pandemie

03. 06. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Koronavirová pandemie je, doufejme, za námi. V KNofLíku jsme se snažili o to, aby nás tato situace ovlivnila co nejméně a pro děti a rodiče byla školka otevřená po celou dobu krize. V rámci současných hygienických pravidel jsme dočasně vyměnili látkové Montessori koberečky za plastové - omyvatelné a KNL vybavila školku dezinfekcí. Děti se naučily mýt si ruce při každém příchodu do MŠ, i během dne. Dětem, které zůstaly doma, jsme zprostředkovali alespoň školku online, kterou budeme přidávat na naše webové stránky až do konce června. Naštěstí nás všechny vir minul a nyní už můžeme pomalu vítat léto všichni pohromadě. A jak se měly děti ve školce v době pandemie?

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Projekt ŠABLONY II

28. 05. 2020 Lucie Kubíková

ŠABLONY II OP VVV PRO MŠ U BÍLÉHO KRÁLÍKA je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je poskytnout dočasnou personální podporu - chůvu mateřské škole, která integruje do dětského kolektivu dvouleté děti. Doba trvání projektu od 1. 9. 2019 do 31. 8. 2020. 

Náhled obrázku události

Děti z MŠ KNofLík natočily video pro zaměstnance KNL

26. 03. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Každý den se setkáváme s rodiči, kteří pracují ve vypjatých situacích v KNL.

Děti chtějí tímto vzkazem podpořit jejich práci a poděkovat za všechno, co nezištně dělají pro nás všechny v této těžké chvíli.

Období Masopustu

25. 03. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Masopustní období začíná od svátku Tří králů (6. ledna) a končí v úterý o půlnoci před Škaredou středou, přesně 40 dnů před Květnou nedělí.

Můžete se podívat, jak jsme se měli ve školce v tomto období. Už se moc těšíme, až budeme zase všichni pohromadě <3

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Zápis do mateřské školy KNofLík na rok 2020/2021

23. 03. 2020 Lucie Kubíková

Vážení rodiče,

vzhledem k opatření proti šíření koronaviru rušíme Den otevřených dveří a následný Zápis do MŠ, které se měly konat v prostorách naší mateřské školy.

Na našich webových stránkách naleznete vše potřebné k zápisu.

Advent v KNofLíku

17. 01. 2020 Ing. Tereza Čepičková

Advent je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. V západní tradici je advent také dobou zklidnění. Odpovídalo to životnímu stylu našich předků, jejichž přirozeným rytmem byla intenzivní práce v době od jara do podzimu, kdy bylo nutné zvládnout veškeré zemědělské práce, a odpočinek v zimě, kdy se vykonávaly domácí práce jako draní peří, šití, pletení, předení, tkaní, apod. S adventním obdobím je spojena celá řada lidových i moderních tradic. A jak si adventní období a tradice užily naše děti?

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Říjen v KNofLíku

27. 10. 2019 Ing. Tereza Čepičková

Děti pokračují v podzimních hrátkách a učí se pozorováním v přírodě. Ve školce potom tvoří, vaří, pečou, slaví, pěstují, hrají si a vzdělávají se. Tento měsíc jsme v Knoflíku mimo jiné zažili první Michaelskou slavnost - oslavu podzimu a úrody.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Začíná podzim!

27. 09. 2019 Ing. Tereza Čepičková

Děti se pomalu seznamují s novým ročním obdobím. Během vycházek pozorují měnící se přírodu a různými pracovními a výtvarnými činnostmi si připomínají počátek podzimu. Podívejte se, jak ve školce vypadala druhá půlka září:

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Druhý týden v KNofLíku

13. 09. 2019 Ing. Tereza Čepičková

Pěstování kytiček, oslavy narozenin, procházky, tvoření, rozšiřování znalostí a dovedností...takový byl druhý týden v MŠ Knoflík. Věříme, že děti si ho užily stejně jako my!

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

První týden v KNofLíku

11. 09. 2019 Ing. Tereza Čepičková

Takto probíhal první týden v Knoflíku. Děti se vzájemně seznámily, poznaly prostory školky, nastavily si společně pravidla ve třídách a na zahrádce. Naučily se používat Montessori kobereček i pomůcky, chodit venku ve dvojicích, přecházet silnici a spoustu dalších nových dovedností. O nově otevřené MŠ informovala i televize RTM plus v této reportáži.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

První školní KNofLíkový den

05. 09. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

První školní KNofLíkový den. KNofLík se otevřel v 5.45 hodin a dětem i rodičům se u nás líbilo. Věříme, že zítra už bude při ranním loučení méně slziček.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Jak se zabydloval KNofLík

04. 09. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Všichni zaměstnanci KNofLíku pracovali s plným nasazením, aby se u nás dětem líbilo.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Slavnostní otevření KNofLíku

04. 09. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Na slavnostní otevření, které bylo 30. srpna 2019, jsme se všichni moc těšili. Ukázali jsme návštěvníkům prostory školky a školní zahrady. Menza Technické univerzity v Liberci, která nám bude dovážet do školky jídlo, připravila bohatý raut. Překvapením byla medvědí pohádka, která se dětem moc líbila.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Teambuilding v KNofLíku

26. 08. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

O víkendu se všechny knoflikové slečny i paní učitelky i školní hospodyně sešly v Žizníkově u České Lipy v MŠ U Bílého králíka. Pilně jsme diskutovaly náš školní vzdělávací program, skladbu dne, práci s Montessori pomůckami v centrech aktivit, metodické materiály a spoustu dalších nezbytností. Také jsme se vydaly nakupovat pomůcky pro praktický život a vyplenily všechny českolipské domácí potřeby. V pondělí už budou mít všechny pomůcky své místo a my budeme pokračovat v zabydlování školky. Víkend se vydařil a všechny jsme odjížděly s dobrým pocitem, že si rozumíme jak v oblasti výchovy a vzdělávání dětí, tak i jako lidé.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Poslední úpravy v KNofLíku

19. 08. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Takhle to vypadalo v pátek 16. srpna 2019 v KNofLíku. Nábytek se stavěl celý víkend a dnes se už těšíme na první schůzi pedagogů a všechna ta školení BOZP a PO. Po poledni začínáme vybalovat.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

KNofLík má po kolaudaci

15. 08. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

KNofLík už má za sebou úspěšnou kolaudaci. Před očima nám roste nábytek a poštou přichází hračky a pomůcky. Příští týden nastupují paní učitelky, kuchařky a chůva a začínáme vybalovat.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události

KNofLík roste do krásy

01. 08. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Přinášíme další fotografie KNofLíku, které dokumentují proměny budovy školky na konci července. Zahradní prvky jsou již všechny na svém místě. Začalo se s úpravou povrchu zahrady. Na začátku srpna nás čeká kolaudace a montáž nábytku. Od 19. 8. již nastupují slečny a paní učitelky spolu se školními hospodyněmi a začne se s vybalováním pomůcek, hraček a zabydlováním školky. Už se to blíží...

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Jak postupuje výstavba nové školky

18. 07. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Je půlka července, a já s radostí sleduji, jak se proměňují prostory KNofLíku uvnitř i venku. V učebnách už se bude za chvíli finišovat, sociální zařízení a šatny jsou hotové. Nábytek je ve výrobě a podlaháři vyměřují elipsu do jedné z heren na potřebný počet dětských zadečků. Na chodbě jezdí prosklený výtah. Všude je hodně slunce a velké skleněné stěny nahlížejí do zahrady, která je změněná k nepoznání. Voňavé dřevěné prvky umístěné na zahradě, loď, hopsadla, pískoviště, chůdy nebo třeba stoly a lavice pro rodiče, lákají ke hře. Do konce července přibudou skluzavky a horolezecké stěny. Brzy se začne s citlivou úpravou povrchů a dopadových ploch, tak aby to byla skutečná zahrada pro hru, dobrodružství, fyzickou zdatnost atd. Rozesílám aktuální fotografie KNofLíku svým slečnám a paním učitelkám a dostávám radostné odpovědi, že už se moc těší na děti.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Napsali o nás

03. 07. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

KNofLíková školka aneb nemocniční mateřské škole vybrali název sami zaměstnanciZcela zaplněnou kapacitu hlásí zcela nová mateřská škola, kterou vybudovala Krajská nemocnice Liberec. Poprvé své třídy dětem otevře v září letošního roku. Ty se mohou těšit na kompletně zrekonstruované prostory, zcela nové vybavení a pomůcky, ale i krásnou přírodní zahradu. Zájem byl tak obrovský, že ačkoliv bylo původně v plánu zaplnit maximálně 80 míst, je jich o osm více.

„Školku jsme pojmenovali Knoflík. Název vzešel ze soutěže, kterou vypsala liberecká nemocnice mezi svými zaměstnanci, aby si sami školku, která je určena právě pro ně, pojmenovali. KNofLík se nám velmi líbil, protože jednak zrcadlí písmena zkratky KNL a také knoflíkem se nám pomyslně otevírá cesta ke vzdělávání,“ vysvětluje Ivana Honsnejmanová, jednatelka školky, která se již nyní společně s učitelkami moc těší na zářijové otevření a na příchozí děti.

Školka bude provozována v duchu Montessori pedagogiky, která klade důraz na připravené prostředí, svobodu a zodpovědnost, samostatnost a nezávislost, smysluplnost a propojování, radost z objevování, partnerský přístup, klid a soustředěnost Prostory jsou členěny na centra aktivit, kde děti mohou okusit pocit svobody a volnosti při vlastním objevování a tvořivosti.

Zahrada je pak místem, kde děti prožijí spoustu dobrodružství, v rámci něhož se i spoustu věcí naučí. Kromě dřevěného vybavení, jako je například velká loď či hopsadla, jim zde bude k dispozici bude například truhlářský ponk či záhony. Mohou tak okusit základy polytechnické výchovy a šmirglovat nebo zatloukat hřebíčky. Budou sázet a opečovávat rostliny a pozorovat, jak vlastně vzniká jídlo, které jim přistává na talířích a také zjistí, že je třeba se soustavně o rostlinky starat. Zahrada, která vzešla z architektonického návrhu Jana Wünsche, je členitá, a je podnětná nejen pro tělo a duši. Díky aktivitám, které si tam děti prožijí, získají povědomí o environmentální výchově a nenásilně se tak buduje vztah k přírodě. Ostatně třeba plast tu budete hledat jen velmi obtížně. Místo něj zde uvidíte návrat k přírodním materiálům.

Velmi přívětivá je i provozní doba školky, která bude otevřena od pondělí do pátku již od 5:45 až do 19:15 hodin. Možné je ale, aby děti docházely třeba jen na půl dne. Maximum je dvanáct hodin v průběhu dne. Otevřená bude po celý školní rok a dokonce i po většinu státních svátků, kromě Velikonoc a Vánoc.

„Při výběrovém řízení na nové kolegyně jsme se soustředili především na vztah pedagogů k dětem, souznění s Montessori pedagogikou a soulad s našimi jasnými představami o práci s dětmi. Jsem přesvědčená, že se nám podařilo sestavit tým, pod jehož křídly bude dětem ve školce určitě dobře. Od března se pravidelně setkáváme a v srpnu nás čeká společný víkendový teambuilding, abychom se lépe poznaly, a také několik společných školení.“ dodává jednatelka.


Mateřská škola vznikla proměnou panelákového objektu v Klášterní ulici, který je umístěn hned nad poliklinikou Klášter. Náklady na přestavbu budovy na bezbariérovou školku a administrativní zázemí vyšly nemocnici na zhruba 35 milionů korun. Práce zahrnuly vybourání bývalých bytů, nové rozvody, topení, výměnu oken, zateplení fasády a úpravy zahrady. „Velmi si vážím podpory všech pracovníků liberecké nemocnice, kteří se na vzniku školky podílejí. Všichni vychází maximálně vstříc našim představám a požadavkům. Je vidět, že jim záleží na tom, aby vzniklo vkusné, přívětivé, bezpečné a podnětné místo pro děti, pedagogy i rodiče“, říká Ivana Honsnejmanová a my jí, a všem pracovníkům školy, přejeme šťastný start ve zbrusu novém KNoFlíku.

Autor článku: Pavlína Stránská


Přírodní zahrada

04. 06. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

V současné době pracujeme na plánu školní zahrady. Máme štěstí, že část našeho pozemku je svahovitá, a tak ji využijeme pro skluzavku a několik horolezeckých stěn pro děti. V pásu okolo budovy jsme naplánovali hrací prvky, které můžete shlédnout na naší vizualizaci. Chybět nebudou ani vyvýšené záhony, komunitní kruh z pařízků nebo ponk pro šmirglování a další práce.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události

Jak pokračuje stavba

03. 06. 2019 MgA. Ivana Honsnejmanová

Pravidelně se chodím dívat na stavbu a mám radost, jak nám školka roste před očima. Na fotografiích vidíte zadní stranu školy a výhled z herny. V současné době se pracuje na přední fasádě.

Náhled obrázku události Náhled obrázku události Náhled obrázku události